У зв’язку зі змінами в організаційній структурі університету та
відповідно до рішення Вченої ради університету від 03 вересня 2021 року
(протокол №1) оновлення відомостей на сайті не здійснюється!
Переглянути відомості про оновлені структурні підрозділи можна за посиланням:

spf.npu.edu.ua

   

10.12.2022

 

2022 Міжнародний день прав людини 200 x 112В Україні триває війна. Злочинна, неспровокована, агресивна, загарбницька війна, яку розпочала російська федерація проти України понад 8 років тому і, яка у цьому році перейшла у фазу відкритого військового вторгнення. Російсько-фашистські окупанти безжально винищують український народ і все з ним пов’язане. Слабкі, підлі і боягузливі російські фашисти, не здатні досягти перемоги на полі битви, компенсуючи свою жалюгідність та слабкість, виявляють небачену жорстокість до мирного населення, до беззахисних громадян. Без чисельні тисячі замордовані в підвальних катівнях і концентраційних таборах смерті, мільйони заслані в кацапщину і приречені на жахливе, безправне існування у чужій, ворожій, варварській, фашистській державі. Про які права людини може йти мова у такі часи? Ідеали прав людини розтоптані – на них випорожнилися, знавіснілі від багаторічної безкарності, російські фашисти. Нині, щоб в Україні захистити свої права треба тримати в руках автомат, треба допомагати тому хто тримає автомат, треба пам’ятати за що стоїть той хто тримає автомат.

Сьогодні Міжнародний день прав людини. День того, чого нас усіх позбавили російсько-фашистські окупанти і їхні союзники в Україні – корупціонери, бюрократи і просто бандити. Сьогодні український воїн є захисником прав людини, а його мужність, стійкість, сила волі і звитяга є єдиною гарантією наших прав. Кожен хто хоче мати права, мусить за них боротись. Нині наш час боротись за наші права. З Міжнародним днем прав людини шановні співгромадяни! Цінуйте свої права, поважайте права інших і пам’ятайте, якою ціною вони нам дісталися.

8.12.2022

 

2022 правові засади роботи педагога 200 x 112Щороку професорсько-викладацький склад кафедри правознавства та галузевих юридичних дисциплін організовує та приймає участь у заходах присвячених Всеукраїнському тижню права. Незважаючи на те, що Указом Президента України№39/2020 від 8 грудня 2020 року було визнано втрату чинності Указу Президента України від 8 грудня 2008 року «Про всеукраїнський тиждень права», правники традиційно проводять заходи, шо спрямовані на підвищення правової освіти населення.
Так, 8 грудня професорка кафедри, докторка юридичних наук Купіна Людмила Францівна прийняла участь у освітній конференції, яку організовував центр професійного розвитку педагогічних працівників міста Києва.
Людмила Францівна була спікеркою вебінару на тему Права педагогічних працівників та гарантії їх дотримання за законодавством України. Під час виступу були проаналізовані норми Кодексу законів про працю України та галузевих нормативних актів у сфері застосування праці педагогічними працівниками. Цікавими були наведенні матеріали судової практики, предметом яких були спори по захисту та відновленню порушених прав педагогічних працівників.
Соціально-правовий факультет НПУ імені М.П. Драгоманова, навчально-науковому інституту перепідготовки, підвищення кваліфікації та доуніверситетської підготовки висловлює подяку центру професійного розвитку педагогічних працівників міста Києва за організацію заходу та співпрацю!

6.12.2022

 

2022 День Збройних Сил України 200 x 105Сьогодні наша держава відзначає День Збройних Сил України. Сьогодні, у день військових, у рік повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну, вчиненого в рамках злочинної, неспровокованої, агресивної, загарбницької війни, розв’язаної росією проти нашої держави більше 8 років тому, ми вітаємо тих завдяки кому ми досі живі, завдяки кому ми не закатовані у підвалах, незамордовані в концентраційних таборах, не виморені голодом і холодом, не закопані в безіменних могилах. Сьогодні ми вітаємо наших захисників і захисниць, наших воїнів. Дякуємо Вам, наші дорогі захисники! Зі святом Вас! Бережіть себе і повертайтесь живими!

26.11.2022

 

2022 День памяті жертв Голодомору 200 x 112Сьогодні, у страшний час злочинної, неспровокованої, агресивної війни російської федерації проти України, яка триває 8 років і яка цього року перейшла у відкрите вторгнення, ми згадуємо жертв Голодомору в Україні у 1931-1933 роки. Ми згадуємо тих невинних, нещасних людей, заморених голодом російськими нелюдами у період попередньої окупації України. Голодомор українського народу це акт геноциду вчинений владою тодішнього варіанту російської імперії, який повністю підтримується владою і народом сучасної варіанту тюрми народів і це те, що, без сумніву, повториться, у ще гіршому і жорстокішому варіанті, якщо ми опустимо руки, якщо не будемо стійкими, якщо не будемо міцним тилом для наших воїнів, якщо програємо. Запалімо свічку у пам'ять про жертв Голодомору, у пам'ять про невинних закатованих, розстріляних і виморених голодом. Заряджаймо зброю, підтримуємо військових і тримаймося до кінця, аби ніхто потім не запалював свічки у пам'ять про нас…

21.11.2022

 

2022 День гідності і свободи 200 x 112Гідність і свобода. Слова. Довгі роки це були просто слова. Ними ми розкидалися направо і на ліво, але не розуміли їх змісту. Ними прикрашали свої передвиборчі обіцянки політики. Їх пхали, мабуть у кожен другий тост, на багатьох застіллях. І чому ні, це ж просто слова. Говорити слова «гідність» і «свобода» це не те саме, що бути гідним, не те саме, що бути вільним. Але тим часам прийшов кінець. Тепер наша гідність і наша свобода - це злочин у очах нашого ворога. Аби позбавити нас свободи, аби розчавити нашу гідність російська федерація розпочало агресивну, злочинну, підлу завойовницьку війну, яка тривала 8 років і кульмінацією якої стало небачене по своїй жорстокості відкрите військове вторгнення. Тепер гідність і свобода це не просто слова. За будь-який прояв гідності та свободи українців катують, ґвалтують і вбивають, засилають на чужину, мордують у концентраційних таборах і піддають усім можливим і неможливим мукам і приниженням. Гідність і свобода стали стягом, як два кольори українського прапора і за них наші воїни стоять на смерть, демонструючи небачену мужність. Стійкість і звитягу. За гідність у свободу дорого платять ті хто її має. Тепер гідність і свобода не просто слова. Тепер ми знаємо пам’ятати про ціну яку за них сплачено. Тепер ми маємо зрозуміти, що насправді є гідність і чи заслуговуємо ми на ту свободу, яку для нас відстоюють наші воїни такою страшною ціною. Ми маємо бути гідними такої звитяги, ми повинні зберегти свободу для тих хто її відстоював. З Днем гідності і свободи дорогі співгромадяни. Будьмо гідними, залишаймося вільними.

17.11.2022

 

2022 День студента 200 x 112Шановні студенти, керівництво і колектив Соціально-правового факультету Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова щиро вітають Вас з міжнародним Днем студента. Цей рік видався важким як ніколи. Жахлива, злочинна, неспровокована відкрита військова агресія російської федерації проти України стала продовженням агресивної завойовницької війни проти нашої держави, яка триває вже понад 8 років. В ці тяжкі часи, часи бомбардувань і бойових дій, поневірянь і злиднів, горя і болю, крові і смерті, Ви, наші шановні студенти, продовжуєте триматися, продовжуєте вчитися, продовжуєте жити, зберігаючи те майбутнє, яке захищають наші відважні воїни. Деякі з Вас пішли на фронт, інші стали волонтерами, треті зберігають домашнє вогнище аби інші мали можливість і місце куди повернутися – ми пишаємося Вами. Дякуємо Вам за стійкість, за терпіння, за мужність, за наполегливість. Зі святом Вас, наші дорогі студенти! Майбутнє належить Вам!

2022 Бибик стипендія КМУ 200 x 141Адміністрація і колектив Соціально-правового факультету Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова вітають доктора філософії PhD (Social Work), доцента, доцента кафедри соціальної освіти та соціальної роботи Соціально-правового факультету НПУ імені М. П. Драгоманова Дарію Дмитрівну Бибик з призначенням стипендії Кабінету Міністрів України для молодих вчених і зичать їй подальших творчих успіхів.

9.11.2022

 

2022 диктант національної єдності 1 200 x 2502022 збірник післявоєнний світ 3 200 x 267Навіть у тяжкому, воєнному, 2022 році, у День української писемності та мови відбувся традиційний Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. Зазвичай найактивнішими учасниками радіодиктанту національної єдності стають школярі та студенти і викладачі навчальних закладів, зокрема, до написання долучився і професорсько-викладацький склад та студенти Соціально-правового факультету.
Українська мова носить у собі історію нашого народу, всю красу та міць поетичного слова. Чудова мелодія солов’я, могутня пісня лісів і полів, дитячий лепет і мамина колискова – звучить у нашій рідній мові й залишається в пам'яті назавжди. Нехай рідне слово буде для всіх оберегом та духовним джерелом життя! Вітаємо зі святом українського слова!

 2022 Збірник післявоєнний світ 4 200 x 150  2022 диктант національної єдності 2 200 x 90

9.11.2022

 

2022 збірник післявоєнний світ 200 x 267Вийшов друком збірник матеріалів Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції «Післявоєнний світ: люди, проблеми, цінності», яка відбулася в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова 15 квітня 2022 року.
До збірника увійшли виступи, доповіді та повідомлення, виголошені під час роботи Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції «Післявоєнний світ: люди, проблеми, цінності», серед яких наукові праці професорсько-викладацького складу Соціально-правового факультету:
Бибик Д.Д. Розширення можливостей мультидисциплінарної взаємодії волонтерських та благодійних організацій в умовах воєнного стану.
Вайнола Р.Х. Суспільно орієнтоване навчання як засіб соціалізації студентської молоді.
Голубенко Т.О. Особливості організації патронажної роботи в умовах воєнного стану: реалії та перспективи.
Євтух В.Б. Еволюція соціокультурних проєктів у турбулентних ситуаціях.
Карнаух А.А., Гайворонська О.Р. Корупція у фінансуванні політичних партій.
Кісла Г.О., Черній Л.В. Методологічні підходи дослідження феномену війни в соціології: український дискурс.
Колесніченко М.В. Соціальна когезія в українському суспільстві: перспективи у повоєнний час (етнічний аспект).
Купіна Л.Ф. Особливості реалізації права на працю під час військового стану.
Міхеєва О.Ю. Актуальність волонтерської діяльності у період війни.
Пєсцов Р.Г., Мікулін В.П. Мирові суди: історія та перспективи запровадження у вітчизняну правову систему.
Савельчук І. Очікування та орієнтація на майбутнє: виклики під час війни для сучасної учнівської та студентської молоді.
Шишова О. Вербальні комунікації – запорука успіху у волонтерській діяльності.
Щотова Ю.В., Івженко І.Б. Волонтерські практики в умовах воєнних дій.

 

Бібліографічне посилання: Післявоєнний світ: люди, проблеми, цінності: зб. матеріалів міжнародної науково-практичної інтернет-конференції. Київ, 15 квітня 2022 р. / Редколегія: В. П. Андрущенко (голова), І. Г. Вєтров (заст. голови, відп. ред.), Г. М. Торбін (заст. голови), О. В. Потильчак (упорядн.). Київ: Вид-во НПУ імені М. П. Драгоманова, 2022. 157 с.

2022 Войтович Назарій вічна память 1 200 x 1262022 Войтович Назарій вічна память 2 200 x 2792 листопада героїчно загинув Войтович Назар Ігорович, студент 2-го курсу, спеціальності «Соціальна робота». Назар захищав територіальну цілісність та незалежність України, перебуваючи на позиції поблизу н.п. Білогорівка Сєверодонецького району Луганської області, потрапивши під артилерійській обстріл, внаслідок якого отримав поранення, несумісні з життям.
Солдат Войтович Назарій приймав безпосередню участь у бойових діях по забезпеченню оборони, цілісності та недоторканості України, захисту населення та інтересів держави у зв‘язку з військовою агресією росії проти України. Проявив мужність та героїзм, стійкість та рішучість та до останнього залишився вірним українському народові. Глибокі співчуття родині та друзям загиблого.

2.11.2022

 

2022 конференція арттерапія 1 200 x 92Сучасний соціум, характеризуючись низкою нагальних проблем, зумовлює збільшення звернень громадян за психологічною допомогою, особливо зараз, у військовий час.
2022 конференція арттерапія 2 200 x 267За підтримки кафедри соціальної політики Соціально-правового факультету НПУ імені М.П. Драгоманова відбувся вебінар «ПОТЕНЦІАЛ АРТ-ТЕРАПІЇ В ОРГАНІЗАЦІЇ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ ЖІНКАМ ПІД ЧАС ВІЙНИ», який провела Олена Тараріна, кандидат педагогічних наук, сертифікований арт-терапевт, бізнес-тренер, коуч, TV-експерт, практичний психолог вищої категорії.
Зустріч проходила на платформі Google Meet, за участю студентів ОР «бакалавр», «магістр» та професорсько-викладацького складу кафедри соціальної політики.
Олена Тараріна провела 3 практики з усіма присутніми на зустрічі:
- стабілізуюча практика «Я -є, я -тут»
-практику «Дві ковдри»
- візуалізацію, де йде налагодження контактів людини, нагадування про її ресурси.
Наприкінці, бажаючі висловили свої думки стосовно практик, як змінився їх внутрішній стан та що вони відчували під час терапії.
Також, в рамках зустрічі було пролонговано договір про співпрацю між кафедрою соціальної політики Соціально-правового факультету та Міжнародною федерацією арт-терапії та самореалізації особистості.

28.10.2022

 

2022 ВДОМА КРАЩЕ 1 200 x 200Сьогодні наполеглива робота у тилу є одним із головних чинників наближення перемоги України у війні з росією. В умовах воєнного стану волонтерська діяльність здобувачів вищої освіти спеціальності «Соціальна робота» набуває особливого значення. Добрими справами фахівець соціальної сфери не лише підтримує постраждалих від війни, але стимулює інших долучатися до громадської активності.
2022 ВДОМА КРАЩЕ 2 200 x 20028 жовтня 2022 року під керівництвом доцента, доктора філософії Дар’ї Бибик до Дня працівника соціальної сфери в межах партнерської співпраці з Громадською організацією «Вдома краще» здобувачі вищої освіти (І курс, 12СРСП група – Анастасія Стаценко, Вікторія Солодухіна, 13СР група - Анастасія Швець, Софія Булатова, Яна Косенко, Данііл Бацаєв, Софія Лемішко), (ІІ курс, 23 СР група – Вікторія Ярошенко, Богдан Горбатюк) кафедри соціальної освіти та соціальної роботи соціального правового факультету Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова долучилися до волонтерської діяльності: пакування продуктових наборів, дитячих речей, засобів гігієни сім’ям внутрішньо переміщених осіб (ВПО).
Тисячі людей відчувають турботу фахівців соціальної сфери, їх увагу і доброзичливість, бо вони щодня допомагають справитися з нелегкими життєвими обставинами різним отримувачам соціальних послуг і тим самим реалізують активну соціальну політику держави.
«Волонтерство очима майбутніх фахівців соціальної сфери» – це можливість займатися цікавою справою і отримувати досвід, можливість реалізуватися. І найголовне – бути багатим. Багатим якщо може чимось поділитися» - переконана Анастасія Невеля, керівник ГО «Вдома краще».
Бажаємо нових захоплюючих подій, творчого натхнення і позитиву у вашій діяльності! Сучасній молоді - віри в щедрість людської душі, нехай Вас завжди супроводжуть милосердя та доброта, бажання та спроможність бути корисним людям та суспільству!
Тримаймо освітянський та волонтерський фронт разом!
Разом ми – сила!

Джерело: https://news.obozrevatel.com/ukr/society/mi-nikogo-ne-shukaemo-do-nas-zvertayutsya-samostijno-volonteri-vdoma-krasche-rozpovili-pro-svoyu-robotu.htm

Кафедра соціальної освіти та соціальної роботи

   
© NPUROUNDER